L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Toredad sügisvaheaja tegevused Tallinnas

Agaate Antson
, Reisile.ee toimetaja
Toredad sügisvaheaja tegevused Tallinnas
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Värviline sügis
Värviline sügis Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Põnevaid ettevõtmisi on koolivaheajal korraldamas nii muuseumid, huvikoolid, spordiklubid kui ka noortekeskused. Kel soovi, saab osaleda ühekordsetes tegevustes või töötubades, kuid toimumas on ka kogu nädala vältavaid üritustesarju ning linnalaagreid. 

Laupäevast, 21. oktoobrist algab selle õppeaasta esimene koolivaheaeg, mis toob pealinna lastele ja noortele kaasa põnevad üritused. Tallinna Spordi- ja Noorsooamet on kokku kogunud põnevad linnalaagrid, töötoad, teemapäevad ja üritused, millest huvilised saavad osa võtta. Koolivaheaja programm kestab kuni pühapäevani, 29. oktoobrini.

Tallinna muuseumid pakuvad sügisvaheajal lastele vahvaid linnalaagreid. Juba traditsiooniks saanud linnalaager «Kaheksa ühe hoobiga» toimub ka sellel koolivaheajal, mis koondab ühe nädala sisse tervelt kaheksa eri muuseumi põnevad ettevõtmised. Peaaegu kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. Laager annab hea võimaluse saada sa põnevatest haridusprogrammidest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud üheksal korral ning liituma oodatakse 1.–3. klassi õpilasi. Täpsemat infot leiab Ajaloomuuseumi veebilehelt.

Tallinna Linnamuuseumi kolm toredat vanalinna muuseumimaja – Kiek in de Kök ja Bastionikäigud, Fotomuuseum ja Tallinna Linnamuuseum – ootavad teadmishimulisi 7–10-aastaseid lapsi samuti linnalaagrisse, mil nimeks «Vennaskonna reisid». Lapsi ootavad mõistatused ja kuhjaga avastamisrõõmu nii muuseumides sees kui ka väljas. Üheskoos külastatakse põnevaid paiku vanalinnas, mängitakse, liigutakse vabas õhus ja meisterdatakse. Lisaks uuritakse, kuidas, kuhu, millega ja miks on reise ette võetud. Täpsemat infot linnalaagri kohta leiab Tallinna Linnamuuseumi veebist.

Huvikoolidest pakub põnevaid linnalaagreid Mustamäe Laste Loomingu Maja, kes kutsub lapsi sportlikult, tervislikult ning lõbusalt aega veetma. Kavas on linnalaagrid «Olen terve» ja «Koolivaheaja meistrimehed», kus terve nädala vältel saab osa vahvatest liikumistundidest, aga ka meisterdamistest ja muusikateraapiast. Laagrisse oodatakse algklassilapsi. Mustamäe Laste Loomingu Maja laagritesse saab end kirja panna huvikooli veebilehel.

Esmaspäevast, 23. oktoobrist alustavad sügisvaheaja programmiga ka Tallinna noortekeskused. Kose ja Mähe vaba aja keskustes saavad lapsed ja noored teha sügiseteemalisi meisterdusi ning valmistuda lõbusaks halloween'iks. Kristiine noortekeskus ootab külla filmi- ja animatsioonihuvilisi noori, et teha tutvust animatsioonimaailmaga. Huvilised saavad ise multikate tegemises kätt proovida. Samuti vaadatakse üheskoos vahvaid noorte enda tehtud filme. Nõmmel asuvas vastavatud Valdeku noortekeskuses on koolivaheaeg pühendatud näpunukkude ja -teatri tegemisele. Lisaks külastatakse ka Nõmme loodusmaja ning tehakse ettevalmistusi halloween'iks.

Tallinna Keskraamatukogu ootab koolivaheajaks külla väikeseid ja suuremaid raamatusõpru. Üheskoos mängitakse lauamänge, loetakse põnevaid seiklusjutte, vaadatakse multifilme, lahendatakse lõbusaid mõistatusi, meisterdatakse ja tehakse muud põnevat. Tegevused toimuvad üle linna erinevates haruraamatukogudes. Keskraamatukogu vaheaja üritused leiab raamatukogu lastelehelt. Tallinna noortekeskuste ja raamatukogude tegevustest osavõtt on tasuta (v.a linnalaagrid).

Kogu Tallinna sügisvaheajal toimuvate ürituste ning kavaga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel, kus tegevused on leitavad päevade kaupa.

Märksõnad
Tagasi üles