Mõnikord tekib tunne, et lennukiga sihtpaigani jõudmine võttis rohkem aega, kui sealt tagasi tulemine. Tegelikult võibki nii olla, sest läänesuunalised lennud on üldjuhul pikemad.
Miks kestavad läänesuunalised lennud kauem kui idasuunalised?
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näiteks kestab otselend New Yorgist Los Angelesse kuus tundi, kuid tagasilennule kulub lausa 40 minutit vähem, vahendab Business Insider. «Õhuruumis on kohati väga tugevad õhuvoolud, mida nimetatakse jugavooludeks,» kommenteeris Massachusettsi ülikooli professor R. John Hansman. Mehe sõnul võib tuulevoolu kiirus ulatuda kuni 240 kilomeetrini tunnis.
Kuna tuul puhub läänest itta, siis lennuk saab üht pidi lennates «tõukeid», kuid vastassuunalisel liikumisel muutub tuul teekonna oluliseks takistuseks.
Ebaühtlaste tuultevoogudega õhuruumi pärast ei lendagi piloodid alati sihtkohta sirgjooneliselt otse, vaid võivad valida veidi keerukama tee, mis on küll pikem, kuid jugavoolu ärakasutamisel jõutakse sihtkohta sel moel kiiremini.