Postimehe reisiportaali «Riik pildis» artikliseeria toob lugejateni hulgaliselt põnevaid kaadreid maailma eri paigust.
Viini ooper
Vaid mõni üksik ooperimaja on niivõrd suursugune nagu Viini Staatsoper. Isegi, kui siia ei õnnestu pileteid saada, võib imetleda selle hoone arhitektuurilist ilu.
Hellbrunni loss
Teatavasti on Austria losside maa ja siit leiab neid ka ohtralt. Markus Sittikus ehitas Hellbrunni lossi 17. sajandi esimeses pooles endale suvepaleeks, kuhu vajadusel rahu otsima tulla. See oli meelispaik kõigile nendele, kellele meeldis süüa, juua, pidutseda ja kes pidasid lugu eksootilistes loomadest ja tsitruspuudest.
Stephansdom
Viini üks tunnusmärke on kindlasti gooti stiilis Stephansdom. Kirik on selle koha peal seisnud juba 12. sajandist. Väljas püüab pilku kiriku omapärane mustriline katus ja sees saab tähelepanu kivist kantsel.
Muuseumite kvartal
Siin on koos hulgaliselt muuseumeid, kohvikuid, restorane ja baare. See on parim paik, kus soojal suveõhtul kohtuda teiste inimestega ja lihtsalt elu nautida. Kultuurihundid saavad külastada Leopoldi muuseumi, MUMOKi, kunstisaali ja arhitektuurimuuseumi.
Belvedere loss
See loss on üks ilusamaid barokseid paleesid terves maailmas. Külastajaid tervitavad kunstiteosed kuulsatelt meistritelt nagu Klimt, Schiele ja Kokoschka.
Hofburgi palee
Hofburgi paleed kutsusid Habsburgid oma koduks hulga sajandeid, alates 1273. aastast kuni 1918. aastani välja. Kõige vanem osa on 13. sajandist pärit Šveitsi aed, mis sai nime Šveitsi kaardiväelaste järgi, kes piirkonnas patrullisid.
Schönbrunni loss
Ilmselt on see Austria üks kuulsamaid paleesid. Habsburgide suvepalee kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Lossi 1441 toast on külastajatele avatud 40.