E, 6.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuulsas lennujaamas muudetakse turisti hukkumise tõttu reegleid

Johanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Kuulsas lennujaamas muudetakse turisti hukkumise tõttu reegleid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Sint Maarteni lennujaam
Sint Maarteni lennujaam Foto: Vida Press

Princess Juliana lennujaam Sint Maarteni saarel on kuulus, sest seal maanduvad lennukid otse üle rannajoone, mistõttu saavad suvitajad erakordselt lähedalt lennukeid jälgida.

Paar nädalat tagasi sai lennujaama lähistel surma aga üks lennukeid uudistanud turist, sest ta ei arvestanud lennukist väljuva tugeva õhuvooluga. See paiskas naise aga vastu betooni, mistõttu ta ka suri, vahendab Travel and Leisure.

Nüüd on aga Kariibi mere saare ametnikud kinnitanud, et suunavad liikluse teisiti, et vältida tavakodanike liialt lähedale sattumist.

Praegusel hetkel saavad huvilised vaadata maandumisi Maho rannast ning maandumisi ja õhkutõuse lennujaama piirava värava juurest. Seal on küll üles seatud sildid, mis hoiatavad tugeva õhuvoolu eest, kuid sageli need turiste eemale ei peleta.

Lähikuudel suunatakse maandumisrajast eemale kõik autod ning plaan on liigutada ka lennujaama piiravat aeda kaugemale, et õhkutõusvate lennukite tõttu ei juhtuks enam õnnetusi. Rand jääb soovijatele siiski veel avatuks ning sealt saab suurte lennukite maandumist ka edaspidi jälgida.

Muudatustega üritatakse peamiselt muuta seda, kuidas inimesed saavad vaadata lennukite õhkutõusu.

Mõne nädala tagune vahejuhtum on esimene, mis lõppes surmaga. Samas on varem inimesed saanud tõsiseid vigastusi. Õhkutõusvast lennukist tulev õhuvool on nii tugev, et võib välja kiskuda puid, ümber lükata ehitisi ja lõhkuda aknaid.

Märksõnad
Tagasi üles