Maailma Majandusfoorum (The World Economic Forum) avaldas hiljuti reisimise ja turismi uuringute tulemused, milles analüüsiti reisi- ja turismipiirkondi 136 riigis üle maailma.
20 maailma ohtlikemat riiki reisimiseks (1)
Turistidele kõige ohtlikumad riigid valiti välja, arvestades terrorismi ning vägivalla levimust, vahendab Business Insider. Uuringus ei arvestatud riigis toime pandud pisikuritegusid.
20. Kongo Demokraatlik Vabariik
Paljudes kohtades üle Kongo DV tegutsevad ohtlikud relvastatud grupid, kes võivad olla väga vägivaldsed. Eriti ohtlikuks nimetab Eesti välisministeerium riigi ida- ja kirdeosa, kust on tsiviilelanikkond ohtlike grupeeringute vahelise võitluse tõttu välja tõrjutud.
19. Tai
Tai kõige ohtlikumad provintsid on Yala, Pattani, Narathiwat ning Songkhla, sest viimase 13 aasta jooksul on neis piirkondades hukkunud vägivalla pärast üle 6500 inimese.
18. Jamaica
Tulistamisi ja vägivalda esineb paljudes piirkondades, sealhulgas Kingstonis ja Montego Bays.
17. Lõuna-Aafrika Vabariik
Kõrge kuritegevuse taseme tõttu on paljud kohalikud palganud endale turvamehed. Vägistamised ja mõrvad on linnade äärealadel ja kõrvalistes paikades üsna sagedased.
16. Guatemala
Guatemala ning Mehhiko vaheline piir on riigi kardetavaim ala, sest seal toimub pidev narkootikumide ja inimeste smugeldamine. See on ühtlasi üks viiest Lõuna-Ameerika riigist, kus pannakse toime kõige rohkem mõrvu.
15. Tšaad
Nii ISIS, Al Qaeda kui ka Boko Haram tegutsevad Tšaadis aktiivselt. Äärmuslaste grupeeringud on rünnanud sõjaväeüksuseid ja tsiviilisikuid, aga ka välismaalasi. Lisaks võib ohtlikuks osutuda riigipiiri ületamine, sest mineeritud on Tšaadi piirid Liibüa ja Sudaaniga.
14. Bangladesh
Lisaks terroriaktidele muudavad olukorra Bangladeshis keeruliseks ekstreemsed ilmastikuolud, mis võivad samuti kaasa tuua palju inimohvreid.
13. Mali
Pealinnas Bamakos valitseb kõrge terroririsk, samamoodi nagu riigi põhja- ja keskosas. Tihtipeale rünnatakse just hotelle ja restorane. Näiteks 2015. aasta novembris võeti Bamakos Radissoni hotellis hulk inimesi pantvangi ning tapeti.
12. Liibanon
Liibanonis tegutseb palju äärmuslaste grupeeringuid ja seepärast on terroriaktid, nagu pommirünnakud, sagedased. Samuti juhtub sageli, et protestijad muutuvad vägivaldseteks ning põhjustavad kehavigastusi ka kõrvaltvaatajatele.
11. Filipiinid
Riigis pannakse toime rohkelt inimrööve ning tihti osutuvad röövitavateks välismaalased.
10. Ukraina
Konfliktid Venemaa ja Ukraina vahel pole siiani vaibunud ning seetõttu on eriliselt ohtlikeks piirkondadeks Donetski ja Luganski oblast.
9. Honduras
Honduras on kimpus väheste politsei- ja militaarjõududega, mis aitaksid ohjata väga kõrget kuritegevuse taset. Vältida tasuks San Pedro Sula ja La Ceiba alasid.
8. Keenia
Kuigi pealinnast väljaspool toimub ka terrorirünnakuid, on oht Nairobis nendeks siiski suurem. Tulistamised ja pussitamised on rünnakutest tavalisemad.
7. Egiptus
Äärmusrühmitused on ähvardanud sihikule võtta avalikke kohti Egiptuses, teiste hulgas ka turistide seas populaarseid vaatamisväärsusi.
6. Venezuela
Esmatarbekaupade (vesi, toit, meditsiin, elekter) puudus on üks kuritegevuse põhjustest. Venezuelas pannakse suurel hulgal toime mõrvu, relvastatud rööve, inimrööve ja autovargusi.
5. Nigeeria
Enamiku Nigeerias aset leidvate kuritegude taga on kaks äärmuslaste rühmitust. Suur osa sihtmärkidest on inimrikkad kohad, näiteks kirikud, koolid, restoranid, hotellid ja meelelahutuslikud paigad.
4. Pakistan
Religioonsed konfliktid on aastaid olnud sealse vägivalla põhjuseks ning praegugi rünnatakse seal teatud usulisi gruppe. Pakistani valitsus on tugevalt piiranud sõnavabadust ning keelanud välismaalastel siseneda paljudesse kohtadesse üle maa.
3. El Salvador
El Salvador on tuntud oma relvastatud jõukude poolest, kes tegelevad nii väljapressimiste kui ka relvade ja narkootikumidega kauplemisega.
2. Jeemen
Riigis on aktiivsed äärmusrühmitused ning paljude miini- ja õhurünnakute pärast on suur osa Jeemeni elanikke vee, toidu ning arstiabita.
1. Colombia
Kuigi Medellin (Colombia suuruselt teine linn) nimetati eelmisel aastal parimaks Lõuna-Ameerika reisisihtkohaks, võib seal riigis reisimine osutuda väga ohtlikuks. BACRIMi relvastatud rühmitus vastutab suure osa riigis toimuvate inimröövide, narkokaubanduse ning röövide eest. Samas toimuvad suuremad terroriaktid, nagu plahvatused, suurlinnades, näiteks pealinnas Bogotas.