Kui Hispaaniasse reisides on soov autoga ka Gibraltarile sõita, tuleks piiripeal olla tähelepanelik. Võltsitud dokumentidega inimesed käivad auto juurest auto juurde ja küsivad turistidelt sisenemismaksu ning seda loomulikult sularahas.
Kuidas vältida: suuresti aitab juba see, kui tead, et Gibraltarile siseneine või sealt väljumine ei ole tasuline. Ära kunagi anna raha kellelegi, kes väidab, et sinna minemiseks peab tasuma mingi summa. Ignoreeri neid inimesi, hoides oma auto suletuna ja väärtesemed nähtavalt kohalt väljas.
Tšehhis läheneb kõigepealt üks kurjategija turistidele ja pakub neile midagi, mis võib olla illegaalne. Seejärel ilmub kohe välja võltsriietes politsei, kes nõuab ohvri passi ja rahakotti ning süüdistab teda samal ajal ka kuriteos.
Kuidas vältida: paku välja, et kõnnid nendega koos lähima politseijaoskonnani, et asju seal edasi arutada. Ühelgi Tšehhi politseinikul ei ole õigus küsida sinult raha. Kui võimalik, jätka lihtsalt oma teed ja teavita olukorrast lähimat pärispolitseinikku.
Rahavahetuspunktid tänavatel ja taksojuhid on tuntud sellepoolest, et annavad tagasi võltsitud raha. Need rahatähed on tavaliselt kasutud või on nad hoopis naaberriigi kupüürid.
Kuidas vältida: ära kunagi vaheta raha suvalises kohas, tee seda ainult tuntud asutustes nagu pangad. Veendu, et tunned kõiki kohalikke kupüüre ja kui keegi sulle raha tagasi annab, siis ole tähelepanelik. Ungari rahatähtedel on seitse turvaelementi, mille järgi neid ära tunda. Vii end nendega kurssi.