Üheksa mobiilirakendust, mille kaudu soodne reis hankida

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Reisimine ja reisirakendused
Reisimine ja reisirakendused Foto: Vida Press

Kevad on tavaliselt see aeg, kus inimesed teevad oma suve- ja sügisplaane ning reisivad nii kodumaal kui ka välismaal. 

Võimalikult hea ülevaate saamiseks, kust suvehooajaks soodsaid pakkumisi ja erihindu otsida, reastas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma üheksa mobiilirakendust, mille kaudu on võimalik leida endale hea hinnaga lende, majutust, autorenti ja ekskursioone.

«Loomulikult ei tohiks ära unustada reeglit, et põhjalik kodutöö ja võrdlemine on see, mis tagab lõpuks parimad pakkumised ja soodsaimad hinnad, ent kes reisirakenduste müriaadis paremini orienteerub, teab, et pakkumiste läbi kammimist tasub alustada ikkagi tuntumatest rakendustest,» soovitab Aasma.

Lennupiletite rakendused

Maailma suurimad ja populaarsemad otsinguäpid on niivõrd head, et neist mööda vaadata pole mingil juhul mõtet. Kui kellelgi on soov välja sorteerida parimad lennuhinnad sadade pakkujate seast, siis tasub kindlasti kasutada TripAdvisorit, soovitab Aasma.

See portaal koondab endas nii hotellide, lennupiletite kui ka näiteks restoranide infot. «TripAdvisoris on rohkem kui 435 miljonit inimeste kirjutatud hinnangut majutusasutustele, köökidele, lennufirmadele ja reisikogemustele üle maailma ning mobiiliäpist saab endale sobivad valikud sorteerida ka temaatiliselt – valida einetamiseks parimad läheduses asuvad mereannirestoranid või ekskursioonid,»  iseloomustab Aasma.

Teise valikuna lennupiletite leidmiseks pakub Aasma välja samuti väga tuntud Skyscanneri mobiilirakenduse, mis koondab sarnaselt eelmisele erinevate pakkujate lennuinfot. «Piisab vaid sihtkoha sisestamisest ning rakendus otsib välja soodsaimad võimalused lendamiseks ja majutumiseks ning suunab edasi lehele, kust on mugav ost sooritada,»  ütleb Aasma.

Neile, kes soovivad aga kasutada väiksemaid ja isikupärasemaid reisiostuäppe, sobib hästi kas Hopper või Hipmunk. «Hopper on hea rakendus nii reisi planeerimiseks kui ka aru saamiseks, milline on lennupiletite hinnadünaamika - kui sisestada rakendusse soovitud sihtkoht ning reisiaeg, kuvab ta hetke parimad pakkumised, ent ennustab, kuidas ja mismoodi võib pileti hind lähiajal muutuda,» selgitab Aasma. Lisaks pakub Hopper võimalust soovitud marsruudid ära salvestada ning kui lennupiletite hinnad peaks langema või kerkima, annab äpp sellest ise teavitussõnumiga märku.

«Hipmunk on aga selle poolest huvitav rakendus, et see on võimeline välja arvutama parima hinna ja kvaliteedi suhtega pakkumisi, võttes arvesse nii hinda kui ka reisiks kuluvat aega – rakenduses on selle jaoks loodud spetsiaalne Agony (ingl k. agoonia - toim.)filter,» tutvustab Aasma. Loomulikult saab rakenduses pakkumisi sorteerida ka ainult hinna või näiteks ka väljumis- ja saabumisaja järgi. Erinevalt paljudest teistest majutusi pakkuvatest keskkondadest kuvab Hipmunk ka otsingupiirkonnas asuvaid Airbnb pakkumisi.

Majutusäpid

Majutuse otsimiseks soovitab Antti Aasma uurida hindu kõigepealt booking.com mobiilirakendusest, mis kuvab otsingupiirkonnas vastavalt võimalustele kümneid kuni sadu majutusasutusi alates lihtsatest hostelitest kuni viietärnihotellideni. «Rakendus on eestikeelne ja selle kaudu saab sobiva hotellitoa kohe ilma igasuguste lisatasudeta ära broneerida, mis teeb äpi kasutamise äärmiselt mugavaks,» ütleb Aasma. «Lisaks võib keskkonnast leida hulgaliselt soodushindu ja viimase hetke pakkumisi.»

Neile, kes eelistavad reisil viibides rohkem kohalikega suhelda ning ööbida pigem kodumajutustes kui hotellides, siis neil tasub endale mobiiltelefoni laadida Airbnb rakendus. Jagamismajandus on maailmas oma õitsengu tipul ning seetõttu on valik tohutu. «Kuigi hotellid on taibanud, et jagamismajandus aitab neilgi kliente saada, on rakenduse kaudu võimalik lihtsa vaevaga välja valida autentsed kodumajutused ning inimestega enne reisi oma soovide osas suhelda. Paljudel pakkujatel kehtivad pikemaks ajaks soodushinnad ning lisaks annab kodumajutuste puhul tihti ka lühemal viibimisel hinnaga tingida,» soovitab Aasma.

Küll aga tasub Airbnb kasutajal alati meeles pidada, et põhjalikult tuleb tutvuda nii pakutava majutuse tingimustega kui ka näiteks sellega, kui palju on korterist vaid ühte tuba üürides seal teisi asukaid. Võimalike tulevaste vaidluste lahendamise vastu on mõistlik korteri seisukord nii sisse kui välja kolides fotodena telefonis jäädvustada.

Muud kasulikud äpid

Kes soovib aga enne kodust välja minekut oma reisi detailideni ära planeerida, peaks tutvust tegema Viatori nime kandva rakendusega. Rakendus on mõeldud neile, kes kavatsevad sihtkohas eksursioonidele minna ning puhkusepaika põhjalikumalt avastada. «Piisab vaid sihtkoha sisestamisest ning äpp pakub välja erinevaid tegevusi ja pakette alates vulkaani otsa ronimisest kuni eksootilise õhtusöögini kohalikus külas,» selgitab Aasma. «Rakenduse kaudu on lihtne vaadata pilte, lugeda inimeste kommentaare ning sobiv ekskursioon ära broneerida.»

Autorendiks soovitab Aasma kasutada kas Skyscannerit või ka Priceline äppi. «Mõlemad pakuvad ka hotellide ja lennupiletite broneerimise võimalust, ent sõiduki otsimine ja broneerimine on nende kaudu tehtud lihtsaks ja läbipaistvaks, mistõttu võib neid julgelt kasutada kogu maailmas,» ütleb Aasma.

Kui lähete reisile suurema sõprade seltskonnaga ning teate, et aeg-ajalt kasutate nö ühist rahakotti kas siis väljas söömiseks või ka sisseostudeks, tasub telefoni paigaldada mõni kulujagamisrakendus, näiteks Splitwise. Rakendus aitab silma peal hoida nii iseenda erinevat liiki kuludel kui ka automaatselt teha seltskonnas tasaarveldusi. Neile, kes soovivad aga abi võõras paigas orienteerumiseks, on kasulik tutvust teha näiteks Google Mapsiga, mis peaks juba vaikimisi olema igas telefonis. Kuna andmeside hind võib välismaal olla päris kallis, tasub telefoni või mälukaardile laadida külastatava paiga kaart offline-versioon.

Märksõnad

Tagasi üles