R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viis nõuannet, mida suusareisile lennates meeles pidada

Johanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Suusapuhkus
Suusapuhkus Foto: SCANPIX

Detsember avab ametlikult suusatamise ja suusareiside hooaja, kuid kuna Eestis lund veel napib, sõidavad paljud lund mujalt otsima. 

Kui sõidad suusareisile on mõned nipid, mida tasuks silmas pidada, et puhkus kulgeks muretult nii lennujaamas kui ka mäenõlvadel.

Kindlusta nii oma varustus kui ka oma tervis. Reisikindlustus on iga puhkuse puhul vajalik, kuid eriti aga sportlikuma ja aktiivsema puhkuse puhul nagu suusareis. Lisaks tasub pidada meeles kindlustada pagas ja varustus kadumise, kahjustada saamise või varguse eest.

Kuivõrd erinevatel kindlustusseltsidel on erinevad tingimused, on mõistlik konsulteerida kindlustuspakkujaga, et leida sobivaim kindlustuskaitse pakett, mis kõike vajalikku sisaldab.

Paki varustus hoolikalt ja pea silmas lennufirma nõudeid. Kui oled otsustanud reisile enda suusavarustuse kaasa võtta, siis mõtle aegsasti läbi, kuidas kogu vajaliku varustuse kaasa pakid, et see vastaks lennufirma nõuetele.

Kindlasti peab pagasit olema ka mugav tassida ning see tuleb ka kindlalt fikseerida, et suusad üksteise ega muu varustuse vastu ei käiks ning neid kriimustaks või kahjustaks. Võimalusel paki varustus spetsiaalsesse talispordivahendite jaoks mõeldud kotti, mis hoiab hinnalist varustust kahjustuste eest. Kuna lennufirmadel kehtivad pagasile erinevad reeglid, tuleks enne reisi põhjalikult nendega tutvuda ja vajadusel firmat ette teatada suusavarustuse kaasavõtmisest.

Lenda otse sihtkohta. Kui võtad nädalase puhkuse, et minna suusareisile, siis ei maksa veeta suurt enamust lennujaamas. Lenda võimalusel otse sihtkohta ehk suusakuurorti lähipiirkonda, kus on väljatöötatud transpordivõrgustik kuurorti ja lennujaama vahel, et pääseksid loetud tundidega lennujaamast suusanõlvasid vallutama.

Mine aegsasti check-in’i. Oleme eestlastena harjunud, et kodulennujaam on väike, mistõttu läheb kiiresti ning reeglina saab asjad aetud juba internetis, mis kiirendab protsessi veelgi. Seetõttu juhtub tihti, et suure pagasiga suusapuhkusele minnes unustavad inimesed arvestada täiendava ajakuluga, mis kulub lennujaama registreerimislauas.

Paki kaasa vaid vajalik. Kuna suusavarustus ja –riided võtavad kahtlemata juba pagasis palju ruumi ja annavad kilosid juurde, siis vali kriitiliselt, milliseid asju reisile kaasa võtta, et ei peaks lisakilode eest maksma. Kodus pakkides võib tunduda, et läheb tarvis riideid erinevateks olukordadeks, kuid reeglina möödub suusapuhkus suures osas spordiriietes – tihti isegi õhtul after ski peol. Seevastu ära unusta kaasa võtta väikest esmaabikotikest, kus on kõik vajalik väiksemate vigastuste jaoks ning päiksekreemi, et vältida suusataja päikesepõletust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles