Välisturistide arv saavutas tänavu oktoobriks rekordtaseme

Johanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toompea loss, Tallinn, 10.10.2016
Presidendivahetus. President Kersti Kaljulaidi ametisse nimetamise tseremoonia. 
Pildil pildistamine, filmimine, pealtvaatajad, turistid
FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES
Toompea loss, Tallinn, 10.10.2016 Presidendivahetus. President Kersti Kaljulaidi ametisse nimetamise tseremoonia. Pildil pildistamine, filmimine, pealtvaatajad, turistid FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Statistikaameti avaldatud ülevaate põhjal on välisturistide ja nende ööbimiste arv tänavu esimese kümne kuuga jõudnud uue rekordini.

Ühe põhjusena arvu kasvuks toob EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso esile Eesti turismiettevõtete ühised jõupingutused Eesti sündmuste ja atraktsioonide tutvustamisel. Eelkõige lähiturgudel aitab kaasa ka Eesti järjekindel tutvustamine peresihtkohana.

Kõige rohkem aitas rekordtaseme saavutamisele kaasa Soome turistide ööbimiste lisandumine, aga ka Saksa, Leedu ja Läti turistide ööbimiste kasv.

«Soome majanduse väljavaated on sel aastal paranenud ja see ärgitab inimesi taas reisima. Tunnustust väärivad kogu Eesti turismisektori jõupingutused Eesti sündmuste ja atraktsioonide turundamisel. Näiteks on laevafirmad ja reisikorraldajad toonud turule uusi ja huvitavaid Eestiga seotud turismitooteid. Palju on lisandunud erinevaid kontserdi- ja sündmustepakette,» ütles Mutso.

«Kõige selle tulemusel tajutakse Eestit huvitava sihtkohana ning oleme jätkuvalt soomlaste kõige populaarsem välisreisi sihtkoht,» lisas ta.

Arvuliselt teisel kohal oli 2016.a. oktoobris kasvu poolest Vene turg. Nii oli see ka septembris, kuigi aasta eelnevatel kuudel näitas Vene turistide arv tagasihoidlikke tulemusi. 2016.a. septembris kasvas majutatud Vene turistide arv 22 protsenti ja oktoobris 28 protsenti. Kahel eelneval aastal vähenes turism Venemaalt tunduvalt, kuid tänavu on esimese kümne kuu kokkuvõttes nende arv eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud 4,5 protsenti.

«Kuigi Vene turistide arv on kolmandiku võrra väiksem kui seni rekordilisel 2013.aastal, on rõõmustav, et tänavu oleme üle kahe aasta taas saavutanud mõningase kasvu. EAS on Eestit Venemaal pidevalt tutvustanud ja kuigi võimalused reisimisele kulutada on endiselt piiratud, on näha, et Eestil kui lähiriigil on kaugemate riikidega võrreldes mõnevõrra paremini õnnestunud Vene turiste meelitada,» lisas Mutso.

Nii oktoobris kui ka septembris kasvasid kõige rohkem nende ööbimised Tallinnas. Järjestikuliselt teises sihtkohas, Ida-Virumaal, on ööbimised tänavu samuti tunduvalt kasvanud (kümne kuu kokkuvõttes koguni 12 protsenti). Ida-Virumaa oligi Eesti regioonidest esimene, kus Vene turistide arv taas kasvama hakkas, neid on seal lisandunud kõigil kuudel juba alates tänavu veebruarist.

«Tõsi, kuna Venemaa turistid on endiselt hinnatundlikud, viibisid lisandunud Vene turistid seal lühemalt kui eelmisel aastal, kuid sellest hoolimata võib trendi positiivseks pidada. Ka Lääne-Virumaal on Vene turistide arv juba mitmel kuul kasvanud,» kinnitas Mutso.

Statistikaameti teatel peatus Eesti majutusettevõtetes peatus 2016. aasta oktoobris 267 000 sise- ja välisturisti, mida oli seitse protsenti enam kui eelmise aasta samal kuul. Välis- ja siseturiste oli vastavalt kuus protsenti ja kaheksa protsenti rohkem kui 2015. aastal samal ajal.

Tagasi üles