L, 9.12.2023

Pärnumaa majutusasutused kogusid Pärnu lennujaama toetuseks allkirjuJohanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu lennujaam. Romek Kosenkranius, Lauri Luur, Kalev Kaljuste
Pärnu lennujaam. Romek Kosenkranius, Lauri Luur, Kalev Kaljuste Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pärnumaa majutus- ja turismiettevõtjad saatsid majandus- ja kommunikatsiooniministrile ühise allkirjadega pöördumise, milles palusid eraldada 2018. aasta riigieelarvest Pärnu lennujaama renoveerimiseks 13 miljonit eurot, et seeläbi maakonna turismi arendada.

Pärnu lennujaama investeeringu tegemiseks on praegu õige aeg, sest Pärnumaa turismisektor vajab arenguks uusi kliente, kes soovivad reisida kiirelt ja mugavalt, selgitasid ettevõtjad.

«Olukorras, kus maakonnal sisuliselt puuduvad võimalused kiireteks ühendusteks välismaailmaga ja Rail Baltica valmimine võtab üle kümme aasta aega, peame esmatähtsaks Pärnu lennujaama renoveerimist, mis võimaldab koheselt tšarterreiside kaudu vastu võtta turismigruppe eeskätt lähiregioonidest Soomest, Rootsist, Norrast ja Taanist, ent ka kaugemalt Lääne-Euroopast,» ütles SA Pärnumaa Turism juhataja Kaire Ilus.

Lisaks näevad Pärnumaa ettevõtjad linna suurepärase konverentsiturismi sihtkohana, mis võiks igal aastal võõrustada tuhandeid konverentsituriste. «Pärnus on suurepärased võimalused rahvusvaheliseks konverentsiturismiks – keskeltläbi 1400 rahvusvahelise konverentsituristi nõuetele vastavat voodikohta ja mitmetes värskelt renoveeritud hotellides ruumid, mis mahutavad korraga 500-800 inimest,» rääkis Estonia Resort Spa juhataja Andrus Aljas. 

«Konverentsiturist on reeglina jõukas ning jätab sihtkohta kõige rohkem raha, ent tema jaoks on tähtis otselendude võimalus. Kuna lätlased ja leedukad arendavad konverentsiturismi jõuliselt, ei tohi Pärnu ootama jääda, vaid peab linna õhuvärava kiiresti lukust lahti keerama. Majutusasutustena oleme meie juba valmis väliskülalisi vastu võtma,» lisas Aljas.

Pärnu lennujaama investeeringute suuruse välja selgitamiseks viisid Rootsi Lennuliiklusteenistus LFV Aviation Consulting ning AS Teede Tehnokeskus läbi uuringu, mille kohaselt kuluks lennujaama infrastruktuuri renoveerimiseks 13 miljonit eurot, mis lubaks lennuraja renoveerida 1800 meetri ulatuses, et seal oleks võimalik vastu võtta kuni 36-meetrise tiivaulatusega reaktiivlennukeid. Raporti kohaselt võiks lennujaamast saada viie aastaga sõlm, mida läbib aastas 50 000 reisijat.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile saadetud pöördumisele kirjutasid alla Estonia Resort Hotels & SPA, Tervis ravispaahotelli, Tervise Paradiis spaa-hotell ja veekeskuse, Rannahotelli, Hedon Spa ja Hotel, turismifirmade Reiser ja Matkavekka, Koidulapark Hotelli, Villa Wesseti, Auto24ringi, Pärnu Bay Golf Links ja White Beach Golfi juhid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles