Hotell, kus saab korraga ööbida kahes riigis

Johanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hotell Šveitsi ja Prantsusmaa piiril
Hotell Šveitsi ja Prantsusmaa piiril Foto: Wikipedia

Väike hotell La Cure'i linnakeses asub Prantsusmaa ja Šveitsi piiril, mistõttu saavad selle külastajad ööbida korraga kahes riigis.

Enamikel hotellidel on vaid üks aadress, kuid sellel hotellil on neid kaks, sest ta asub korraga kahes riigis. Arbezi kahetärnihotell asub täpselt Šveitsi ja Prantsusmaa piiril, mistõttu on sellele antud ka mõlema riigi aadressid, vahendab Daily Mail.

Oma unikaalase positsiooni sai maja juba 1862. aastal, kui Prantsuse ja Šveitsi valitsused kirjutasid alla piirileppele, millega nende vaheline piir veidi nihkus. Enne kui lepe jõustus otsustas ärimees Alphonse Ponthus ehitada mööda uut piiri hoone ning nii avas ta prantsuse poolel baari ja poe Šveitsis.

1921. aastal ostis selle ära Jules Joseph Arbez ning tegi sellest hotelli. Teise maailmasõja ajal kasutati hotelli teist korrust isegi varjupaigana, kus said redutada Saksa sõjaväe eest põgenejad. Trepp ületas piiri Šveitsi, mistõttu põgenikke sealt enam kätte ei saadud.

Riigipiir jookseb ka läbi tubade ning hotell on vastavalt ka kaunistatud. Üks kaaslane saab magada Prantsuse ning teine Šveitsi lipu all. 

Vaata pilte hotellist siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles