Üllatavad turismiatraktsioonid Tartus, mida tasuks suvel kindlasti külastada

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti ettearvamatud suveilmad sunnivad sageli puhkuse ajal reisima kaugetesse lõunamaa riikidesse, kuid tegelikkuses leidub ka kodumaal põnevaid turismiatraktsioone, millega sisustada vabu päevi juhul, kui on soov veeta meeldejääv puhkus siiski Eestimaa pinnal. 

Musta Koera Aed ja Tartu Maheaed

Tartu aiandushuvilised panustavad innukalt linnaaiandusse, luues kohti, kus inimestel on võimalik eemalduda linnakärast ja nautida värsket õhku, aga ka pista näpud soovi korral mulda. Linnaaedadest leiab külastajate istutatud maitsetaimi ja muid istikuid. Taolised maheaiad tõmbavad üha enam ligi nii rohenäppe kui ka neid linlasi, kes igatsevad aeg-ajalt maal valitsevat looduslähedast idülli ja tahavad mõnikord tunda end justkui vanaema juures, keset peenramaad.

KGB kongide muuseum ja Tartu Ülikooli kartser

Harjumuspärastele muuseumidele pakuvad Tartus põnevat vaheldust kaks kunagist kinnipidamisasutust, kus algupärane ruumide kujundus viib külastajad kaugetesse aegadesse Eesti minevikus. KGB kongide muuseumi ekspositsioonid annavad aimu kommunistliku režiimi kuritegudest sõjajärgses Eestis. Siberi vangilaagritest toodud esemed paljastavad küüditamise tõelist palet. Ülikooli pööningul asuv kartser seevastu pajatab patuste üliõpilaste ajalugu.

Pop-up üritused Sisevete Saatkonnas

Ainulaadse ürituste toimumispaigana tuntud Sisevete Saatkond kujutab endast Emajõel ujuvat kultuurikeskust, mis võõrustab õdusas miljöös palavalt armastatud esinejaid ja arvukaid külalisi. Aasta ringi avatud lodi on tänu omanäolisele atmosfäärile hea koht mis tahes ürituste pidamiseks. 

Lodjasõidud Emajõel

Emajõe Lodjaselts pakub laevasõidu armastajatele võimalusi saada osa iganädalastest purje- ja loodusretkedest. Lisaks loodusekesksetele väljasõitudele korraldatakse Emajõel ka meelelahutuslikumaid lodisõite, millega sisustada toredaid perekondlikke koosviibimisi – pannkoogiretkedel näiteks kuuleb maitsvate pannkookide saatel lodjamadruste seiklusjutte maalt ja jõelt.

Põllumajandusmuuseumi ja Trükimuuseumi töötoad

Kui Tartut on väisamas mõni tehnikahuviline, siis tasub kindlasti külastada Põllumajandusmuuseumit, kus saab näiteks harjutada mootori kokkupanemist. Trükimuuseum ootab aga oma töötuppa kõiki, kes soovivad teha lähemat tutvust iidsete trükitehnikatega. Mõlemad töötoad suudavad kindlasti huvi äratada ka neis, kes pole end kummalgi alal veel proovile pannud.

Tagasi üles