Välismaal puhkamine on saanud pea sama populaarseks kui siseturism

Kerti Kulper
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna vanalinn
Tallinna vanalinn Foto: SCANPIX

Fazer viis Eestis läbi uuringu, millest selgus, et pea kaks kolmandikku eestlastest võtab vähemalt korra aastas ette puhkusereisi välismaale.

Kõige agaramad reisisõbrad elavad Lääne-Eestis, kus vähemalt korra aastas reisib välismaale 70 protsenti vastanutest. Kõige vähem jõuavad Eestist välja reisile Kirde-Eesti elanikud, kelle seas võtab korra aastas või sagedamini puhkusereisi ette 52 protsenti vastanutest.

Fazer Eesti maiustuste kategooria juhi Triin Aasma sõnul näitas uuring, et välismaale reisimine on saanud sedavõrd populaarseks puhkamise viisiks, et välismaal puhkavaid inimesi on peaaegu sama palju kui siseturiste.

«Meie uuringu küsimustele vastanute sõnul võtab Eesti-sisese puhkusereisi vähemalt korra aastas ette 65 protsenti inimestest. Eriti populaarne on Eesti-sisene reisimine eesti rahvusest inimeste seas – 72 protsenti vastanutest reisib vähemalt kord aastas mõne põneva uue paigaga tutvuma ning kasutab seal ka majutusteenust. Vene rahvusest vastajate seas oli see näitaja 52 protsenti,» rääkis Aasma.

Tema sõnul on ka siseturismi harrastavate inimeste seas eriliselt aktiivsed lääne-eestlased, kellega võrdselt paistsid eeskujuliku huviga kodumaa vaatamisväärsuste vastu silma ka lõunaeestlased. Taaskord oli Eestis reisimise vastu huvi jahedam Kirde-Eesti elanike seas, kellest võtab retke kodupiirkonnast väljapoole vähemalt korra aastas ette vaid 48 protsenti elanikest.

«Uuring näitas, et valdav enamus välismaal puhkamas käivatest inimestest teebki seda korra aastas – seda väitis nimelt 45 protsenti vastanutest. 15 protsenti vastanutest käib välismaal kas pikendatud nädalalõppu või puhkusenädalat veetmas 2-3 korda aastas. Üks protsent vastanutest jõuab puhkuse eesmärgil välismaale koguni 5-10 korral aastas,» lisas Fazeri esindaja.

Tagasi üles