L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänasest kehtib Kanadasse lendamisel uus nõue

Johanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Facebook
Comments
Kanada
Kanada Foto: SCANPIX

Kanadasse reisimise lihtsustamiseks nõutakse Eesti kodanikelt, kes sel kevadel või suvel Kanadasse lendavad, eTA ehk elektroonilise eelregistreeringu vormistamist juba enne lennu broneerimist. 

Selle abil saab Kanada riik kontrollida reisijate andmeid juba enne väljalendu. See lihtsustab Kanadasse sisenemist ka reisijate jaoks. Alates 15. märtsist 2016 nõutakse kehtivat eTAt nende riikide kodanikelt, kes Kanadasse reisimiseks viisat ei vaja, sh Eesti kodanikelt. Nõue kehtib juhul, kui riiki sisenetakse lennukiga või kasutatakse transiitlendu läbi Kanada.

 

Kuni 2016. aasta septembri lõpuni on Kanada uuest reeglist mitteteadlike reisijate suhtes leebem ning neil ei keelata lennuki pardale minna. ETAt saab taotleda veebilehel www.canada.ca/eTA ning see maksab 7 Kanada dollarit.Taotlemine on lihtne ja selleks kulub vaid mõni minut. eTA kehtib viis aastat või kuni passi kehtivusaja lõpuni.  

 

Tasub teada: 

  • Ainus ametlik kanal eTA taotlemiseks on veebileht Canada.ca/eTA. Paljud ettevõtted on loonud oma veebilehed, kus küsitakse eTA taotluse esitamise eest tasu, ent need ettevõtted ei esinda Kanada valitsust.  
  • Kodakondsuseta Eesti elanikud ning Vene kodakondsusega reisijad vajavad Kanadasse reisimiseks viisat. 

 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles