Euroopa ravikindlustuskaart antakse Eesti Haigekassas kindlustatule tasuta (kaart kehtib Euroopa Liidu riikides ja mõnes liitu mittekuuluvas riigis). Kaarti saad taotleda enne reisileminekut haigekassast.
Euroopa ravikindlustuskaardi olemasolu ei tähenda siiski seda, et kogu arstiabi, mida sa Euroopas saad, on kõikides riikides, kus kaart kehtib, tasuta. Mõnes riigis katab Euroopa ravikindlustuskaart kõik haiglaravi kulud, mõnes tuleb maksta voodipäeva tasu või eraldi tasu operatsioonipäeva eest. On riike, kus küsitakse arsti visiiditasu vms. Need summad on riigiti erinevad, ulatudes mõnesajast kroonist mitme tuhande kroonini.
Selle kohta, kui suured võivad olla arstiabi puhul omavastutustasud näiteks Soomes või Rootsis, saad infot
haigekassa kodulehelt. Selle info abil saad otsustada, kas sulle on jõukohane maksta omavastutustasud oma taskust või tuleks kaaluda meditsiiniabi kindlustuse ostmist.
Meditsiiniabi- ehk tervisekindlustus on mõeldud kulude hüvitamiseks, kui kindlustatu reisil ootamatult haigeks jääb või õnnetusse satub.
Sportimine avaldusele kirja
Mäesuusareisile sõites on oluline teada, et enamus kindlustusseltse on oma meditsiiniabi kindlustuse tingimustesse kirja pannud, et kui reisi jooksul tegeletakse mäesuusatamise või lumelauaga sõitmisega, tuleb seda kindlustusavaldusel eraldi märkida, et kindlustuskaitse kehtiks ka suusatades juhtunud õnnetustele. Teisisõnu: tuleb juurde osta lisakindlustuskaitse ning selle eest eraldi maksta.
Samas on ka seltse, kes pakuvad tavareisikindlustuse puhul kaitset mäesuusatamisel juhtuda võivate õnnetuste eest ja eraldi lisakindlustust juurde osta ei ole vaja. Ka juhul, kui sul on krediitkaart ja sellega pakuti kaasa reisikindlustus, siis loe tingimused enne suusareisile sõitmist läbi: kas kindlustuskaitse kehtib ka mäesuusatamisel juhtuda võivatele õnnetustele või ei.