Edasi läks meie reis juba lõbusamates nootides – võtsime suuna Fisherman´s Warf’i suunas, mis kujutab endast mõnusat jalutuskäiku mööda rannaäärset ala vaadetega San Francisco lahele, Alcatrazile ning, mis on tulvil restoranidest ja suveniiripoekestest. Väidetavalt pidi seal olema ka väga head mereannirestoranid, kuid meie poolt jäid nad seekord külastamata.
San Francisco on jalutamiseks üks parimaid linnu USA-s. Siin saab kenasti ilma autota hakkama ning pigem isegi soovitaks jalgsi liikumist nendele, kes plaanivad San Franciscot tulevikus külastada. Kõik olulisemad vaatamisväärsused ja sihtpunktid asuvad jalutuskäigu kaugusel. Lisaks on liiklus tihe, parkimine kallis ja parkimiskohta raske leida.
60-ndatel sai just San Franciscost hipiliikumise keskus. Sellist hipilikku vabadust õhkub sellest linnast ka tänasel päeval. Tänaval kohtasime heas mõttes põnevaid tüüpe, kes olid oma välimusega julgelt eksperimenteerinud ning kandsid värviliseid juuksepahmakaid, habemeid-vuntse, rick-owenlikult pikki ja väljavenitatud jakke, tagisid, t-särke, ehteid ja tatoveeringuid igati väärikalt välja. Maitu peeti mitmel korral kohalikuks – niivõrd hästi sobitus ta kohalike habemekultuuri.
Linn ise on pigem euroopalik ning meie arvates tüüpilist USA kultuuri sealt ei leia. Paljudele ameeriklastele on just San Francisco riigi toidu- ja veinipealinn. Alice Waters on kokk, kelle kuulsus pani 60-ndatel aastatel aluse massilisele mahetoiduvaimustusele. Iga nurga peal on restoranid, mis pakuvad tõelisi maitseelamusi. Seetõttu on ka arusaadav, miks selles linnas tüüpilisi ameeriklasi ei kohta, kellel burger ühes ja Coca-cola teises käes. Palju võis tänavapildi näha ka tervisesportlasi, kes San Francisco tõusede ja langustega mägist linnamaastikku mõõtsid.
San Francisco lahe äärde jääb ka kuulus Silicon Valley, tõlkes Räniorg. Räniorus koonduvad infotehnoloogiaettevõtted, millest tuntumad on Apple, Google, Yahoo! ja Adobe Systems.
Kui soovid minna San Franciscosse suvesooja otsima, siis see on asjatu ettevõtmine. Juuni, juuli ning august on udused ja jahedad – kõrgemad temperatuurid neil kuudel tõusevad ainult mõni kraad üle 18 °C. Septembris ja oktoobris kerkivad soojakraadid napilt üle 20-ne ning talvekuudel selline temperatuur ka üldjoontes püsib, kuid ilm on tunduvalt vihmasem.
Meile San Francisco meeldis – hubane, väikeste mõnusate nüansside ja värvingutega linn. Järgmisel hommikul Avises autot rentides oli täitsa kahju lahkuda. Kuid uued seiklused juba ootasid.