Nordic Aviation sulgeb konkurendi tõttu Kopenhaageni liini

Maiken Mägi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nordic Aviationi lend Kopenhaagenisse.
Nordic Aviationi lend Kopenhaagenisse. Foto: Mihkel Maripuu

Muutunud konkurentsiolukorra tõttu on Nordic Aviation otsustanud alates 30. novembrist lõpetada lendude korraldamise Kopenhaageni liinil.

Novembri alguses teatas SAS lennufirma, et avab Tallinnast otseliini Kopenhaagenisse. «SASi turuletulek Skandinaavia pealinnade suunal on Eesti elanike jaoks kahtlemata hea uudis ning toob siia uusi turiste. Kohanedes uue turuolukorraga lõpetab Nordic Aviation seetõttu Kopenhaageni lendude korraldamise,» ütles Nordic Aviationi juhatuse liige Erik Sakkov.

Sakkov leiab, et kuna lennuühendus Kopenhaageniga on eestlaste jaoks hästi tagatud, on see ettevõtte jaoks võimalus suunata oma ressursid muudele võimalikele sihtkohtadele, kuhu Eesti elanikud veel otselennuga ei pääse.

Kõikide seni pileti ostnud klientidega võetakse ühendust ning nende pilet vormistatakse ümber või piletiraha tagastatakse. Nordic Aviation palub klientidelt vabandust ebamugavuste pärast.

Alates 30. novembrist tehakse mõned muudatused ka Nordic Aviationi korraldatavate Stockholmi lendude liinigraafikus. Esmaspäeviti ja teisipäeviti jäetakse ära kell 10.20 planeeritud väljumine Tallinnast ja kell 11.00 planeeritud väljumine Stockholmist. Kolmapäeviti ja neljapäeviti ei toimu enam Tallinnast kell 21.25 ning Stockholmist 22:05 planeeritud väljumisi. Kõikide asjasse puutuvate reisijatega võetakse ühendust.

Ettevõte jätkab lendamist Stockholmi Arlanda lennujaama tööpäevadel kolm ja nädalavahetustel kaks korda päevas. Stockholmi liini praegune kella 7.00 väljumine Tallinnast nihkub 40 minutit hilisemaks. Alates 30. novembrist on uus väljumine Tallinnast Stockholmi kell 7.40 ning lend Stockholmist tagasi kell 8.25.

Nordic Aviation töötab praegu aktiivselt suvise lennuplaani lõpliku vormistamise kallal. Juba on müügis lennud Nice'i ja Splitti. Nendele sihtkohtadele lisanduvate otselendude kohta Tallinnast annab Nordic Aviation teada veel enne aasta lõppu.

Tagasi üles