Annika Mällo toob siinjuures näite, kuidas Ergos võib kaheksapäevase Türgi reisi kindlustuse kahe-eurone hinnavahe tõsta 30 000 eurost kaitset 100 000 eurole. «Mida kaugemale sõita, seda suurema summa peale peaks olema kindlustus sõlmitud,» märgib Mällo, lisades siinjuures, et ka nende kogemus kinnitab, et nii Ameerikast kui Aasiast võib inimese koju toomine minna maksma 75 000 eurot.
Kui reisi ajal ilmnebki mingeid terviseprobleeme, siis tuleks sellest ka kindlustusseltsile märku anda. «Igal seltsil on meditsiiniabi pakkumisel pikaajalised koostööpartnerid, kelle arstiabi kvaliteeti saab usaldada – selts saab nii võtta vastutuse, et kõik sujuks võimalikult ladusalt,» selgitab Mällo.
Rain Porss If kindlustusest toonitab veel, et lisaks raviarvele on vaja paberite esitamiseks küsida arstilt kindlasti juurde arsti tõend, kus on kirjas ka diagnoos. «Sageli on nii, et tullakse kindlustusse üksnes arvega ning see võib hüvitamise protsessi aeglustada, kuna kindlustusselts peab saama arvele taha ka diagnoosi,» sõnab Porss.
Samuti juhib ta tähelepanu sellele, et kui välisreisi ajal hakkab hotellis olles halb, siis ei pea inimene ise ilmtingimata kuhugi minema, vaid võib arsti kutsuda hotelli – kindlustus hüvitab ka selle. Ka peaks kindlustuse peale mõtlema Austraaliasse tööle ja puhkama sõitvad noored, kuna mangoallergia ja erinevate putukate hammustused on seal väga sagedased. Samuti võib juba kiirabi väljakutse minna kindlustuse puudumisel maksma 500 austraalia dollarit.
Mis puudutab Euroopa Liidu liikmesriikides reisimist, ei tohiks ka siis reisikindlustusse kergekäeliselt suhtuda, sest ka EL ravikindlustust omades tuleb inimesel endal tasuda visiiditasud, meditsiiniline transport – kiirabi, mäepääste jms – ning vajadusel koju toomine.