P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hoolimata istekohtade puudusest huvi rongisõidu vastu kasvab

Triin Ärm
, reporter
Facebook
Comments
Hommikune Viljandi rong on alates Kohilast puupüsti täis.
Hommikune Viljandi rong on alates Kohilast puupüsti täis. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Elroni rongidega tehti tänavu esimese kuue kuuga üle 3,2 miljoni sõidu ning eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas rongidega tehtud sõitude arv 20 protsenti.

Juunis kasvas sõitjate arv eelmise aasta juuniga võrreldes 16 protsenti, ulatudes 559 000 reisijani, teatas Elron.

Elroni juhatuse esimehe Andrus Ossipi sõnul olid on rongireisijate seas enim populaarsust kogunud liinid Tallinn-Kloogaranna, kus kasvas reisijate arv juunis võrreldes eelmise aasta juuniga 58 protsenti, Tallinn-Pääsküla-Keila, kus kasvas reisijate arv 40 protsenti ning Tartu-Valga, mille kasv oli 38 protsenti.

 «Suurima hüppe tegi uue sõiduplaani kehtestamisega Tallinn-Kloogaranna reisijate arv – hoolimata keskpärasest rannailmast tehti Elroni rongidega sel liinil tänavu juunis mulluse 12 000 asemel 19 000 sõitu,» ütles Ossip.

Elroni piletitulu ulatus I poolaastal 5,8 miljoni euroni, mida on 29 protsenti enam kui möödunud aasta samal perioodil, juunis kasvas piletitulu mullusega võrreldes 24 protsenti, 1,08 miljoni euroni.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles