Kui kaldalolija paneb tähele, et mõni ujuma läinu on keerisesse sattunud, siis kindlasti ei tohiks talle ilma päästevahendita appi minna. «Päästevahendiga on ka see, et kui sa lähed tavalise rannapoiga, siis see ei hoia sind seal keerises veepinnal – korralik päästevest hoiab sind pinnal,» sõnab Väli. Muidugi oleneb see ka keerise tugevusest.
Peamine asi, mida päästja sellise olukorra vältimiseks välja toob, on mitte tundmatus kohas ujuma minna. Kui ka minnakse sellises kohas vette, siis ei tohiks minna nii sügavale, et põhja enam jalgade all ei ole. «Tuleb minna nii sügavale, kuni vesi ulatub sul kaelani ja siis hakata kalda poole ujuma, mitte teisele poole,» märgib Väli.
Oht suurim jõgede suudmetes
Nendes avalikes ujumiskohtades, kus on tagatud ka vetelpääste, üldiselt veekeerise tekkimise ohtu ei ole – valdavalt võib see juhtuda nendes kohtades, kus ujumine on inimeste enda vastutusel. Kõige suurem veekeeriste oht ongi Eestis just nende jõgede suudmetes, mis merre suubuvad – lisaks Narva jõele näiteks ka Pärnu ja Pirita jõel. «Kõigi suuremate jõgede suudmetes võib tekkida veekeeris, kui on vastutuul selle jõe voolule,» sõnab päästja.
Veeõnnetuste vältimiseks soovitab Väli mitte minna ujuma joobe seisundis. Samuti tuleks hoida silm peal ka väikestel lastel ning võõras kohas eelnevalt ikkagi vaadata, kuhu ujuma minnakse. «Meie inimesed kipuvad olema sellised, et oh, vesi – ruttu vette, aga seda, mis seal vees on, seda isegi ei vaadata,» nendib Jõhvi korrapidamisgrupi vanemoperatiivkorrapidaja.