K, 29.11.2023

Soomlased tegid edetabeli kodumaistest reisikohtadest

Stinne Loo
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Särkänniemi lõbustuspark Tamperes.
Särkänniemi lõbustuspark Tamperes. Foto: STR / Lehtikuva / Viena Kytöjoki

Soomlaste siseturismi uuring selgitas põhjanaabrite lemmikuimad reisisihtkohad, neist populaarseimaks osutus Tampere.

Tampere sai kümnest võimalikust punktist 8,5. Helsingist 50 kilomeetri kaugusel idas asuv Porvoo kogus 8,47 punkti, Helsingi 8,37 puntki ja sadamalinn Turku jäi neljandale kohale 8,36 punktiga, kirjutab Yle Uudiset.

Uuringus osalejad pidasid Tamperet ja Helsingit kõige paremateks sihtkohtadeks just hulgaliste ürituste ning ajaveetmis- ja poodlemisvõimaluste pärast. Porvoo linn sai samuti head tulemused, kuid seda peeti lihtsalt mõnusaks kohaks.

Esikümnesse kuuluvad linnad said kõik üle kaheksa punkti. Sinna hulka kuulusid veel Ahvenamaa pealinn Mariehamn, Lapimaa piiril asuv Kuusamo, edelakaldal asuv Naantali, ida-Soomes asuvad Kuopio ja Savonlinna ning Soome kõige lõunapoolsem linn Hanko. 

Uuringufirma Taloustutkimus küsitles 3400 üle 14-aastast soomlast selle aasta veebruaris. Küsitluse käigus paluti vastajatel hinnata 36 sihtkohta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles