Saaremaa parvlaevad lähevad üle sügisgraafikule

Liis Velsker
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Parvlaev Muhumaa Kuivastu sadamas.
Parvlaev Muhumaa Kuivastu sadamas. Foto: Küllike Rooväli / Postimees

Väinamere Liinide teatel läheb Kuivastu-Virtsu laevaliin esmaspäevast, 1. septembrist üle sügisgraafikule.

Tänavusse sügisgraafikusse on riik tellinud varasemast rohkem reise, mis tagab Väinamere Liinide sõnul reisijatele sujuvamad reisivõimalused.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul on täiendatud sügisgraafikute riigitellimus liini arengus oluline samm edasi. «Eelmistel aastatel lõppes riigitellimus 35-minutilisele graafikule juba augustis. Mullu tegime graafiku täiendamiseks omal ettevõtmisel kommertsreise, kuid arusaadavalt ei olnud see jätkusuutlik,» tõdes Treiel.

Saaremaa ettevõtjate katusorganisatsioonid ja omavalitsuste liit on Treieli sõnul teinud pöördumisi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole, et sügisesed laevagraafikud oleksid sarnased kevadiste graafikutega, kuna ka nõudlus neil perioodidel on sarnane. «Tänavu telliski riik tihedama sügisgraafiku, mis on väga oluline reisijatele teenuse kvaliteedi hoidmiseks. See ongi meie ühine eesmärk – tagada sujuv ja kiire ühendus saartega aastaringselt,» rääkis Treiel.

Riik tellib sügisgraafikus 286 reisi nädalas. 35-minutiline graafik, mida sõidavad samaaegselt kaks laeva, algab tööpäevadel Kuivastust kell 10.50 reisiga ja lõppeb Virtsust kell 16.25 väljumisega. Reedeti lõpeb tihedam graafik Virtsust kell 21.05 väljumisega ja pühapäeval Virtsust kell 19.55 reisiga. Muudel aegadel teenindab liini korraga üks parvlaev 1 tunni ja 10 minuti graafikus.

Tagasi üles