Lugeja küsib: kas nii võib, et puhkus algab riigipühal ja tasu ei maksta?

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

«Minu korraline puhkus õpetaja ametikohal (56 päeva) määrati ajavahemikku 23.06-16.08 2014. Kas on seadusega kooskõlas, et puhkus algab riigipühal ja siis nende päevade eest (23.06 ja 24.06 - riigipühad) puhkusetasu ei maksta?» küsib pedagoog.

Vastab Tiit Kruusalu METI personaliabist.

Eelistaksin mõelda, et Teie tööandja on puhkuste ajakava koostamisel eksinud töölepinguseaduse § 54 lõike 3 vastu teadmatusest. Nimelt öeldakse seal, et põhipuhkuse hulka ei arvata rahvuspüha ja riigipühi.

Jättes välja pühad 23. ja 24. juuni, peaks Teie puhkus olema 25.06.- 19.08.2014. Kuna 20. august on samuti püha, siis esimeseks tööpäevaks jääb 21.08.2014.

Loomulikult on tööandjal võimalus puhkuste ajakava veel muuta, sest selle kinnitamise viimaseks tähtajaks jääb 31.03.2014. kuid igal juhul tuleb puhkusepäevade arvestusest välja jätta rahvus- ja riigipühad.

Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee lehel.

Tagasi üles