Postimees.ee avaldab katkendi raamatust:
18.09 Granon − Villafranca Montes de Oca
Ärkan koos teistega. Ma ei tea, võib-olla külmetasin öösel, uks on lahti ja väljast voogas külma sisse. Õhtud on Hispaanias jahedad. Paari tunniga kukub temperatuur 27 kraadilt 6 kraadi ligi, seda küll vahel, mitte iga päev.
Kuid tuju on hea ja hakkan kiires tempos astuma. Barney püüan kinni paar küla edasi, kuid jutud on juba räägitud. Siis teeme sakslase Manueliga ühised kümme kilomeetrit. Siis jääb ta sakslannadega lobisema. Saksa noori on teel palju ja nad teevad selle reisi keskkooli lõpetamise järel või kõrgkooli ajal, et võtta endale mõttepaus. Kõnnin heas tempos edasi, kuid tasuks saan tuharalihase krambi. Belorados võtan tempo maha ja kostitan end liitrise jogurtiga linnaväljakul. Navarra ja Aragoni kuningas Alfonso I andis Belorado turuplatsile 1116. aastal ametlikud õigused äri ajada, nii sai see koht Hispaania esimeseks dokumenteeritud turuks.
Õhtul helistan naisele, aga see ei olnud hea idee. Katsetan siis kohalikku internetti ja see on veel halvem mõte. Tahan pilte saata, aga arvuti on jube aeglane, raha muudkui tiksub ja lõpuks läks internetijumalale kolme veini raha. Asjatu priiskamine. Parem keskenduda reisile ja unustada kodused jamad.
Enamik mu tuttavaid on munitsipaal-albergue’s, aga ma sattusin teise kohta, millest üks pool on spaahotell ja teine osa teenindab palverändureid. Munitsipaal-albergue on odava hinnaklassiga majutusasutus, kuus-seitse eurot voodi eest. Tavaliselt on hulk narivoodeid asetatud ühte suurde ruumi. Veel kuulub sinna juurde söögisaal, pesemisvõimalused, WC ja ka pesupesemiskoht. Pesumasina kasutamine on lisamaksuga. Lihtsad tingimused, aga kõik on olemas.