Postimees.ee avaldab katkendi raamatust:
Kui ärkan, on nad kõik juba läinud. Pakin asjad, teen hommikusöögi kõrvalasuvas kohvikus: café con leche ja saiake, räägin juttu kahe saksa noormehega. Käin kirikus, lisan palveränduri passi templi, ostan ka paki sangriat ja istun veidi enne teeleminekut. Külake on ilus ja kiiret pole kuhugi, sest ees ootab ligikaudu 600 kilomeetrit ja 25 päeva rännakut.
Mundicamino.com jaotab Prantsuse tee 33 päevaks. Seda plaani võib järgida, aga ei pea. Kui organism ja sisetunne ütleb, et täna piisab 16 kilomeetrist, siis see on õige tunne. Tähtis on iga päev tõusta voodist ja minna teele. Seisma ei saa jääda, mis ei tähenda, et puhata ei tohi.
Paljud eestlased võtavad asju sõna-sõnalt. Mul üks tuttav tüdruk läks palverännaku teele ja enne seda luges ta mingist reisiraamatust, et reis hakkab hetkest, kui sa astud uksest välja. Õige, kuid see ei tähenda, et sa pead hakkama hääletama. Minu tuttav tüdruk tegi just nii. Ta viskas oma Riia-Pariisi lennupileti prügikasti ja hakkas Hispaania-Prantsuse piirile hääletama. Kui ta Prantsuse tee algpunkti Saint-Jean-Pied-de-Port’i kohale jõudis, siis oli ta nii tühi, et varastati esimesel õhtul paljaks. Ta kõndis siis veel paar päeva seda rada ning hääletas kurnatuna ja rahatuna Eestisse tagasi. Samuti õppetund!
Jah, reis hakkab hetkest, kui astute koduuksest välja ja istute taksosse, autosse, trammi. Seda räägivad reisigurud sellepärast, et osa rändureid ootab kogu aeg orgasmi ja kui nad seda ei saa, siis hakkavad kaebama ja raha tagasi nõudma. Mõelge ise, te olete maksnud 2000 eurot ja ostnud reisi Tahitile, maailma lõppu, paradiisiranda. Lendate kohale, aga orgasmi ei tule. Takso Tallinna lennujaama on olnud külm, lennukitoit vilets, hotelli laes jookseb sisalik, päike on kuum, vesi on märg, siis kukub veel kookospähkel varbale, reisikaaslane on nõme, reisijuht on loll ja kõige hullem − te olete maksnud 2000 eurot ja orgasmi ikka veel ei ole.