Postimees.ee avaldab katkendi raamatust:
Hüppan hommikul hostelist välja, raban poest pudeli vett ja hakkan astuma. Palav, aga männiokste vahelt avaneb kaunis vaade Ebro jõe orule. Keskpäeval jõuan õnneks kohvikusse. Küsin menüüd, sõna la carta ei tule meelde. Läheb jälle dialoogiks. Keegi inglane Ida-Londonist üritab tõlkida. Tellin saia munaga. Ootamise juurde võtan kohvi ja saiakese. Inglase reis hakkab läbi saama. Ta on nädalakese kajakiga mööda jõge sõitnud ja nüüd lendab ta tagasi vihmasesse Londonisse. Inglise suvi oli jälle olnud vihmane, poole kehvem kui Eesti oma.
Söön oma bocadillo omletiga. Maksan. Saan tagasi kümme eurot, mille peale on kirjutatud, et Catalonia is next free country in Europe (Kataloonia on järgmine vaba riik Euroopas).
Kõik revolutsioonid algavad unistusest paremale ja külluslikumale elule ning tihti lõppevad täieliku majandusliku laostumisega. Nii juhtub väga tihti, liiga tihti.
Edasi. Männid või hoopis piiniad, kuumus ja saagivad ritsikad. Rabavad vaated jätkuvad. Tunnelid ja sillad. Kunagi sõitis siit rong, aga nüüd on rattatee ja väljasurnud külad. Mägimännid, kaljud ja jõekesed orgudes. Kella kolmeks jõuan kohta, kus silt näitab, et Gandesani on minna veel üheksa kilomeetrit. Tee keerab mäest alla jõe äärde, kus on La Fontcada klooster. Silt näitab, et koerad ujuda ei või − järelikult inimesed võivad. Teen värskendava supluse mägijões. Elu näib kaunis, naudin. Vesi on selge ja kalarikas. Saabuvad veel neli nooremat rändurit, paarikesed, ja hakkavad piknikku pidama.