Rada vonkles läbi öise Kopenhaageni. «Merineitsi» juurest mööda. Krabasime ühest öösel avatud poest süüa kaasa. Mina haarasin rammusa pitsalõigu ja kokakoola, sõin jooksu pealt. Kopenhaagenist väljusime Jonase ja Uwega kolmese grupina, teised olid juba maha jäänud.
Jooksu 55. kilomeetril teatas Uwe, et tal on põlv valus ja ta katkestab. Kui nii, siis nii. Kulgesime edasi kahekesi läbi karge kevadöö. Jonas, kinnisvaramees Stockholmist, seletas mulle, kui palju üks või teine uhke häärber Sjællandi idakaldal maksta võiks. Sihtpunktiks Helsingøri sadam.
Järgmisel hommikul kell 9 oli kätte jõudnud 85. kilomeeter ja Helsingør. Jäime Helsingborgi praamist napilt maha – pääs laevale pandi kinni hetkel, kui terminali jõudsime. Veerand tundi ootamist. Just enne väljumist jõudis laevale kolmas jooksja – Henrik. Laeval läks sisse üks kiire hot dog ja fanta.
Rootsi poolel tiirutas rada ümber Helsingborgi – ju siis oli vaja 161 km millegagi täita. Möödusime Ramlösa mineraalveeallikast. Siin on palju pansione ja puhkekodusid. Rannik on täiesti erinev Taani poolest. Rootsi pool on metsik ja täis ehitamata, palistatud parkide, golfiväljakute ja matkaradadega, kaldajoon on täis pikitud Teise maailmasõja aegseid dzotte, mis Taani poole põrnitsevad – rootslased olid omal ajal valmis Hitlerile vastu hakkama.
13,5 tundi pärast starti jõudsime 100. kilomeetrile. Puhast jooksuaega oli möödunud 12 tundi. Tegime Jonase moblaga «endli», saatsime selle korraldajale ja jätkasime jooksmist eraldi. Mul muutus Jonasega sammu pidamine juba Helsingborgis raskeks, energia oli otsas mis otsas. Vaheldumisi kõndisin ja jooksin, vahepeal ukerdasin mööda kaldakive.