R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rosimannused veetsid puhkuse inimsööjatest pärismaalaste juures

Oliver Kund
, reporter
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Rain Rosimannus Papua Uus-Guineas
Rain Rosimannus Papua Uus-Guineas Foto: Facebook

Reformierakondlased Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus sõitsid aasta hakul paariks nädalaks Paapua Uus-Guineasse, kuid kannibalidega nad õnneks kokku ei puutunud.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus rääkis Õhtulehele, et Paapua Uus-Guinea valitigi puhkusepaigaks seetõttu, et see on üks väheseid paiku, kus hõimuelu veel ehedal moel kohtab.

Peatuti põhiliselt dani hõimu juures. «Kohalike välimus ja olek võib esimesel pilgul väikest ebakindlust tekitada, aga kui sa neisse lugupidavalt suhtud, meestele suitsu ja lastele kommi pakud, leiad kiiresti rõõmsa ja külalislahke seltskonna,» sõnas Keit pärismaalaste kohta.

Ta kirjeldas, et suurem osa päevast möödub kohalikel naistel kivist ja okstest meisterdatud kirveste ja kõblastega bataadipõldu harides, raha asemel on kasutusel aga siga – nendega tehakse olulisemad tehingud.

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles