Kui eelnev lõik pärineks ilukirjandusest, siis oleks see tõenäoliselt pärit pehmekaanelisest raamatukesest, mille esikaant kaunistab kuldses päikseloojangus embava armastajapaari pilt. Tekiks kohe ka teatav üleolekutunne, teada ju, millise teosega tegu on – sisult banaalne ja vormilt stiilitu. Seekord eelaimdus petab, sest tekst on pärit hoopis Horvaatia pealinnas Zargebis asuvast muuseumist.
Muuseumi nimi on rahvusvahelisi külastajahorde arvestavalt ingliskeelne:
Museum of Broken Relationships. Nagu nimi ütleb, sisaldab see rudimente purunenud suhetest. 2011. aastal Euroopa kõige innovaatilisema muuseumi auhinna pälvinud ettevõtmine sai alguse elust enesest – filmiprodutsent Olinka Vištica ja skulptor Dražen Grubišić läksid pärast nelja-aastast suhet lahku ja avastasid asju jagades mitmesugust sentimentaalset kila-kola, mis armastuse ajal tundus nunnu, aga selle lõppedes täiesti kasutu. Paras muuseumi panna. Just seda nad tegidki, paludes ka tuttavatel lahkuminekuga seotud esemeid annetada.
Zagrebi suhteliselt väikesesse ja heledalt valgustatud muuseumitubadesse on nüüd üles seatud üle 700 eseme, juures selgitav tekst, miks just see ese ja kaua esemete omanike suhe kestis.
Näha saab tõesti väga mitmesuguseid artefakte, alates südant käppade vahel hoidvast kaisumõmmist («Ma sain selle mõmmi sõbrapäevaks. Ta jäi alles, sest tema polnud see, kes mulle haiget tegi, vaid haiget tegi too idioot, kes karu maha jättis.») tõhusa kirveni, millega berliinlanna oma tüdruksõbra mööbli tükkideks hekseldas, pärast seda, kui too oli ta teise naise vastu välja vahetanud. Kõige teadlikumalt loodud eksponaat on ehk peeglile kleebitud armastuskiri, mille sanfransiscolanna puruks lõi, kui armastatu ta e-kirja teel maha jättis. Siiski polnud tegu pelgalt tundepurskega: «Mõtlesin, et tegu on katartilise rituaaliga, ja lisaks võib tulemus lahe välja näha.»