Saada vihje

Talgupuhkus viib soovijad vähetuntud paikadesse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Hanneli Rudi
Copy
Abruka saar on üks neist paikadest, kuhu vabatahtlikke appi oodatakse.
Abruka saar on üks neist paikadest, kuhu vabatahtlikke appi oodatakse. Foto: Raigo Pajula/Postimees

Eestimaa Looduse Fond (ELF) kuulutab täna välja oma suvised talgureisid, kus igaühel on võimalus looduse heaks käed külge panna.

Kokku toimub mitmetes Eesti rahvusparkides ja looduskaitsealadel juunist septembrini 21 talgureisi, teatas Eestimaa Looduse Fond.

Sel aastal on kolme suvekuu jooksul võimalus talguelamusi koguda ja looduse heaks töid teha Nigulas, Sutil ja Nedremal Pärnumaal, Osmussaarel, Laelatul ja Ulluta laiul Läänemaal, Viidumäel, Abrukal, Laidevahes ja Kesselaiul Saaremaal, Saarnaki laiul ja Käina lahe ääres Hiiumaal, Haanja looduspargis Võrumaal ning Rammu saarel Harjumaal, samuti Karula, Matsalu ja Vilsandi rahvusparkides.

Talgutele oodatakse inimesi igalt poolt ja igas vanuses. Lapsed saavad talgutel osaleda koos täiskasvanud saatjaga. Töö konti ei murra ja tegevust leidub kõigile, kel tahtmist midagi looduse heaks teha. Talgugruppi mahub tavaliselt umbes tosin talgulist.

Loodustalgud on kogu maailmas üha suuremat populaarsust võitev viis puhkuse ja vabatahtliku töö ühendamiseks. ELF-i talgureis kestab tavaliselt 3–5, vahel kuni 10 päeva. Talguil tehakse looduskaitselisi töid, tutvutakse ümbruskonnaga, käiakse matkarajal või kuulatakse kohaliku loodusetundja õpetusi. Talgutööde eesmärgiks on mitmesuguste koosluste ja elupaikade taastamine ning hooldamine. Kõige sagedasemad tööd on võsa lõikamine ja koondamine, heinategu, õpperadade ja karjaaedade ehitus ning elupaikade (nt kõre- või vesilikutiikide) hooldus.

Märksõnad

Tagasi üles