/nginx/o/2009/04/24/168532t1h7f13.jpg)
Samlik rääkis nädala alguses toimunud pressikonverentsil, et reisifirmade lähiminevik tõesti olnud kurb – mitmed teenusepakkujad on oma kontorid kinni pannud ja seejuures pole kliente alati viisakalt koheldud. Seda arvesse võttes peavad tänased puhkuseplaneerijad tõsiselt järele mõtlema, milline firma valida. Sellest, et ettevõttel on olemas veebileht, ei piisa. Viimast väidet kinnitab ilmekalt Hillar Tamme juhtum.
Tamm valis internetist reisifirmade nimekirja vaadates A-tähega algava ettevõtte Amon Travel ja ostis neilt üle 30 000 krooni maksva Vietnami ringreisi. Puhkuse lähenedes selgus aga, et nimetatud reisile meest kirja pandud pole ning Amon Travel raha oma tasku pistnud.
«Siin on ikkagi väga väga oluline mõelda, kellele ma raha viin. Number üks on vaadata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtete registrit ja jälgida, kas on tagatis. Mõelda soovitan nende reisikorraldajate peale, kellel on suuremad tagatised. See annab kindlustunde,» jagas Samlik nõu.
Suuremate reisikorraldajate tagatis peaks Samliku arvates olema mitu miljonit krooni, reise vahendavatel büroode puhul piisab ka väiksematest summadest.
Samliku sõnul on maikuust alates reisi ostmisel büroost kliendil tark kontrollida lisaks ka reisi tegeliku korraldaja tausta: «Esimesest maist muutub võlaõigusseadus ja sellega ka see, et kui te ostate oma reisi reisibüroost ja olete raha ära maksnud ja reisibüroo on omakorda maksnud reisikorraldajale, siis alates esimesest maist lasub täisvastutus reisikorraldajal. Mis tähendab, et ka teie jaoks on väga oluline teada, kes selle reisi korraldab ja kui suur on tema tagatis.»
«Mida kõrgem tagatis, seda kindlam finantstaust, seda kindlam tulevik,» rõhutas Samlik lõpetuseks oma põhisõnumit.
Majandustegevuse register asub aadressil http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=avaleht.